Hazır Beton Otomasyonu için son sürüm programımız SUNCRETE Ver 7.0' dir. Sistem tamamen PLC kontrollu olup, bilgisayar üzerinden otomatik, dokunmatik operator panel üzerinden yarıotomatik veya kumanda panosu üzerinden manuel üretim olarak üç tipte çalışabilmektedir. Sistem motor kumanda ve sinyalizasyon panosu olan MCC Panosundan, Operatör Panel, Kumanda ve Tartım İndikatörlerinin olduğu Piyano Tipi Kumanda Panosundan ve Beton SCADA programının bulunduğu Bilgisayar sisteminden oluşmaktadır. Ağırlık ölçmede yüksek çözünürlüklü tartım indikatörleri kullanılmaktadır. Bu indikatörler; hızlı, duyarlılık ve doğruluk sınıfı yüksek özellikleriyle SUNSET'in kullanıcılarına sunduğu ileri teknoloji ve küçük boyutlara sahip ağırlık ölçme indikatörüdür. Tartım indikatörleri PLC’ye ağırlık bilgilerini doğrudan analog olarak göndermektedir. Yani ağırlık kontrolu bilgisayarda değil PLC üzerinde yapılmaktadır böylece sistemde bilgisayar sadece PLC ile haberleşmektedir. Bu nedenle bilgisayar ekranından sistem gecikmesiz olarak anında takip edilmektedir. SUNCRETE Hazır Beton Programımız mevcut standart SCADA paket programlarından farklı olarak sadece hazır beton santralı için özel yazılmış bir proses kontrol programı olduğu için çok daha hızlı bir haberleşme gerçekleştirilmektedir. Buna bağlı olarak beton üretim performansı da SCADA paket programlarıyla gerçekleştirilen benzer sistemlerin oldukça üstündedir.

           PLC'lerin birçok ölçüm ünitesinin bulunduğu proseslerde hassasiyeti, hesaplama yeteneği, modüler yapısı gibi oldukça üstün özelliği olmasına rağmen bir ağırlık ölçme indikatörü gibi kullanılması yanlıştır. Ağırlık ölçme işlemi ısıl kaymaları, besleme gerilimindeki düzensizlikleri de dikkate alan yalnız ağırlık ölçme amacıyla geliştirilmiş özel indikatörler ile yapılmalıdır. PLC'ler dolayısıyla ancak böyle özel indikatör üzerinden ağırlık okuyabilir. Ayrıca kalite çalışmalarında ölçü cihazları kalibrasyon sertifikası alabilmek için bir ağırlık ölçme indikatörü kullanma mecburiyeti vardır.     
 
      Üretim sistemlerinde sistemin hızı ve güvenilir çalışması kadar istatiksel ve detaylı olarak geriye dönük üretim bilgilerine ulaşabilme de günümüzde çok büyük önem kazanmıştır. SUNSET Hazır Beton Programı bir beton santralinde en çok tercih edilen detaylı üretim raporu yanında, silo tüketim, stok gibi birçok raporuda sağlamaktadır. İsterse kullanıcı bu raporlarda neler olması gerektiğini kendisi oluşturmaktadır. Bütün raporlar istenen tarih aralığında bilgisayar ekranından, diğer programlarla entegrasyonu açısından değişik dosya tiplerinde veya yazıcıdan detaylı olarak alınabilmektedir.

             SUNCRETE Ver 7.0 Hazır Beton Programı, 9 yılı aşkın süredir ağırlık ölçme sistemleri, loadcell ve indikatör kullanımı tecrübesinin sonucunda ortaya çıkmış bir beton santralı otomasyon programıdır. SUNSET bu nedenle tümüyle yüksek kalitede ekipmanları, uygun fiyat, hazır stok avantajları ve hızlı servisi ile bir beton santralinde istenen doğru ve hassas dozajlamanın yanısıra sürekli ve güvenilir bir çalışmanın garantisini vermektedir.
 
  • KATALOG için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

  • PROGRAM DEMO SUNCRETE Ver 6.3 için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir